Marta Woźniak Laureatką Konkursu Języka Polskiego!

Marta Woźniak Laureatką Konkursu Języka Polskiego!

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły – Marta Woźniak z klasy VIIId uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa pomorskiego.

W kolejnych etapach polonistycznych zmagań uczennica musiała się zmierzyć z zagadnieniami wykraczającymi poza ramy podstawy programowej dla szkół podstawowych oraz wykazać się dobrą znajomością utworów literackich z listy lektur przygotowanej przez organizatora konkursu. Nad przygotowaniem uczennicy do konkursu czuwała p. Małgorzata Olszewska.

Wytężona praca i samodyscyplina zostały nagrodzone! Marta zajęła pierwsze miejsce spośród 71 uczestników z całego województwa. Wart podkreślenia jest fakt, że takie osiągnięcie uprawnia uczennicę do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Dodajmy, że nasza laureatka ma prawo wybrać sobie dowolną szkołę średnią. Nie wątpimy, że wszystkie czekają otworem.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!