Pierwszy Dzień Wiosny i Wiosenna Parada w przedszkolu.

21 marca do naszego przedszkola zawitała Wiosna. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w wiosenne barwy. Poznaliśmy zwiastuny wiosny, rozmawialiśmy o wydłużającym się dniu i coraz krótszej nocy oraz o zwierzętach,  budzących się z zimowego snu. Dzieci wykonały, także prace o tematyce wiosennej między innymi dużą Panią wiosnę podczas prac grupowych. Sadziły również szczypiorek, owies i inne rośliny.  Grupy: Żabek, Biedronek i Motylków zorganizowały wiosenną paradę. Przedszkolaki tego dnia wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny. Każde dziecko miało na sobie wcześniej przygotowany wiosenny akcent. Były to kwieciste opaski na głowach lub własnoręcznie wykonane kolorowe kwiatki z papieru. Rozśpiewane przedszkolaki maszerowały w okolicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1,  żegnając zimę i witając kolejną porę roku.

Ewa Bobrowska i Daria Pawlaczyk

Liski: