Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w przedszkolu.

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa w przedszkolu.

Mam skarpetki nie do pary. Powiesz pewnie: Nie do wiary!

Lecz nie wszystkie życia dary, muszą siebie łączyć w pary!

Paulina Mistal

 

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli  Dzień Kolorowej Skarpetki. Pomimo iż większość osób kojarzy tę datę z pierwszym dniem wiosny jest to również dzień, w którym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby i zwiększenie naszej świadomości o tej chorobie oraz o promowaniu praw osób z trisomią 21, do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Nasze przedszkolaki uczyły się i rozmawiały tego dna o tolerancji, wyrozumiałości, szacunku oraz  wrażliwości na potrzeby osób z wrodzonymi wadami genetycznymi.  Dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne pt.: Wesołe kolorowe skarpetki” według własnych projektów i pomysłów. Przedszkolaki ubrały w tym dniu, skarpetki „nie do pary”, okazując tym samym swoje wsparcie i solidarność z wszystkimi osobami z zespołem Downa.

Ewa Bobrowska i Daria Pawlaczyk

 

Żabki:

 

 

Motylki: