Dzień Zespołu Downa i Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Zespołu Downa i Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca kojarzy się nam z rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Nie każdy wie, że tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Dzień Kolorowej Skarpetki. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

W tym dniu również w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Uczniowie klasy 3e wzięli udział w ciekawych warsztatach na dany temat.

Na znak solidarności duża liczba dzieci, młodzieży, a nawet nauczycieli założyła w tym dniu różnokolorowe skarpetki.

Akcja sprawiła nam wiele radości oraz pokazała nam, iż akceptujemy i tolerujemy osoby z chorobą Downa.

 

Karolina Bąkowska