30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Redzie

W niedzielę 30 stycznia 2022r. zagraliśmy 30. finał WOŚP, który tym razem organizowany był pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. W Redzie od samego rana do późnych godzin wieczornych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, działał 1194 Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Na czele, którego jak co roku stała niezastąpiona p. Hanna Kwaśny oraz spora część kadry nauczycielskiej.

Uczestnikami wczorajszych wydarzeń byli wolontariusze z następujących szkół:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Małego Trójmiasta Kaszubskiego (opiekun wolontariuszy p. Beata Jażdżewska).
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kazimierza Pruszkowskiego (opiekun wolontariuszy p. Mateusz Kamiński).
  • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Drzeżdżona (opiekun wolontariuszy p. Agnieszka Hajkowicz).
  • Prywatna Szkoła im. Tony Halika (opiekun wolontariuszy p. Patrycja Lubaczewska).

W Fabryce Kultury w Redzie, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, wspólnie z nauczycielkami, obsługiwali „Kawiarenkę”. Zakupić można było różne chłodne i gorące napoje, ale przede wszystkim pyszne ciasta, babeczki, faworki  i mnóstwo innych słodkości, które zostały przygotowane przez rodziców naszych uczniów, jak również ich samych. Wszystko zostało poporcjowane i pięknie zapakowane zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarno- epidemiologicznymi i przygotowane do zakupu na wynos. Obok kawiarenki nie dało się przejść obojętnie. Każdy chciał wspomóc zbiórkę i móc skosztować tych kuszących słodkości oraz napić się pysznej kawki lub herbaty.

Ponadto główną atrakcją cieszyły się licytacje, które znakomicie poprowadził niezastąpiony Dyrektor Fabryki Kultury Pan Tomasz Wiśniewski, oraz występy solistów ze studia wokalu p. Moniki Kitel.

Nie zabrakło również reprezentacji naszych redzkich władz, zastępcy burmistrza miasta Reda p. Łukasza Kamińskiego, który od zawsze bardzo dopinguje i wspiera WOŚP.

Nie sposób nie wspomnieć o naszych wspaniałych, niestrudzonych 47 Wolontariuszach z redzkich szkół, którzy pomimo bardzo niesprzyjającej, zimnej, wietrznej i deszczowej pogody pełni zapału wyruszyli z puszkami po Redzie, aby dotrzeć do każdej osoby, która chciała wesprzeć WOŚP.  Poza tym z powodu nadal trwającej epidemii koronawirusa i panujących obostrzeń związanych z reżimem sanitarnym wszystko wyglądało już trochę inaczej niż w ubiegłym roku, ale to jeszcze nie było to!

Z całego serca dziękujemy wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom, dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wszystkim cudownym ludziom WIELKIEGO SERCA, którzy poprzez swoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy przyczynili się i wsparli zbiórkę WOŚP w Redzie!

Jest nam niezwykle miło ogłosić, że Sztab Redzki łącznie zebrał wspaniałą kwotę prawie 40 tysięcy złotych. W tym, z licytacji przeprowadzonych w Fabryce Kultury zebrano: 7 865,00 zł. Z kawiarenki zebrano: 3 807,40 zł.

Jeszcze raz pięknie dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę, za wszystkie słodkości upieczone specjalnie na ten wyjątkowy dzień, za każdy uśmiech i wsparcie 30. Finału WOŚP.
Nadal gramy i będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! Do zobaczenia za rok!

Marlena Jasińska i Ewa Bobrowska