DZIEŃ CIEPŁEGO SWETRA

DZIEŃ CIEPŁEGO SWETRA

13 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ciepłego Swetra, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na problem ocieplania się klimatu na Ziemi i zachęcenie do oszczędzania energii.

Choć za oknem temperatura nie rozpieszczała, my, otuleni ciepłymi swetrami,  przykręciliśmy w salach ogrzewanie. Nasze barwne, przyciągające uwagę stylizacje miały tego dnia zachęcić do zastanowienia się nad zagadnieniami globalnego ocieplenia klimatu. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na środowisko ma nieznaczne obniżenie mocy grzewczej w pomieszczeniach, w których przebywamy.

W ramach Dnia Ciepłego Swetra na naszych uczniów czekało też kilka konkursów.

Oto Zwycięzcy:

Konkurs na „najcieplejszą klasę” – klasa 3d

Konkurs na najciekawszą stylizację sweterkową – Oliwier Pniewski, klasa 7c

Konkurs na plakat dotyczący oszczędzania energii – Julia Selin, klasa 3f

 

Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości i talentu!

Pamiętajmy, że kryzys klimatyczny wzywa do podjęcia natychmiastowych działań. Zacznijmy od siebie i włączmy się odpowiedzialnie w ochronę Ziemi przed jej rabunkowym wykorzystaniem, zaśmiecaniem i niebezpiecznymi zmianami klimatu.

Samorząd Uczniowski