Podsumowanie „Szlachetnej Paczki”

Podsumowanie „Szlachetnej Paczki”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

 

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice i Nauczyciele

Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie Szlachetnej Paczki. W tym roku pomagaliśmy rodzinie z naszego miasta. Samotna mama, pani Joanna wychowująca piątkę dzieci, znalazła się w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze poinformowali nas o najpilniejszych potrzebach jakie miała ta rodzina.

Nasza szkoła przy  współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 z Redy, im. Jana Drzeżdżona oraz z tak liczną pomocą z Państwa strony, starała się zaspokoić te potrzeby oraz spełnić świąteczne dziecięce marzenia. Państwa tak liczne zaangażowanie i wsparcie przyniosło znakomite efekty. Zebraliśmy produkty żywnościowe, niezbędne do codziennego funkcjonowania, odzież, środki higieniczno-sanitarne, zabawki dla dzieci, słodycze, przybory kuchenne, garnki, patelnie, sztućce, naczynia i inne miłe niespodzianki.  Wspólnie spakowaliśmy 65 kartonów darów od Państwa. Ponadto Szkoła nr 5, zebrała fundusze w kwocie 1250 zł, a nasza szkoła w kwocie 550 zł. Za te pieniądze została zakupiona pralko-suszarka za 1599zł oraz inne najpotrzebniejsze rzeczy. Anonimowy darczyńca podarował rodzinie wymarzony karnet na basen oraz 3 wejścia rodzinne do AquaParku. Z Państwa pomocą spełniliśmy również zabawkowe marzenia, które miały dzieci.

W imieniu Dyrektor naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Redzie, składamy wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom serdeczne podziękowania za okazane serce i wsparcie tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 5 z Redy, za owocną współpracę i stały przepływ bieżących informacji udzielanych przez Panią koordynator Manuelę Mielke. Pragniemy podziękować także Firmie PPHU Zdrój, która również wsparła naszą akcję oraz udostępniła samochód wraz z kierowcą do przewozu paczek.

Z wyrazami wdzięczności i radością z możliwości wspólnego pomagania

koordynatorki:

Marta Stenka i Ewa Bobrowska.