UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACY

UCZYMY SIĘ WSPÓŁPRACY

Z początkiem roku szkolnego nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Ozorkowie. Współpraca ta jest niezwykle istotna dla uczniów obu szkół, uczy wyrozumiałości oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych, tworzą się nowe znajomości i przyjaźnie. Uczniowie klasy 3e na początku listopada na zaproszenie naszych przyjaciół z Ozorkowa odbyła ekscytującą i pełną wrażeń wycieczkę, dzięki której mogliśmy się poznać. Wróciliśmy z niej z pięknymi wspomnieniami i nowymi emocjonującymi znajomościami, które mamy nadzieję będą długo trwały. Aby wzmocnić nasze więzi, nie zapomnieć o sobie, wysyłamy sobie wzajemnie paczki z prezentami, które są własnoręcznie wykonane. W pierwszej paczce, aby nas lepiej poznali wysłaliśmy wykonany przez nas herb Redy, pracę plastyczną przedstawiającą naszą szkołę, album i lapbooki itp. Z okazji Dnia Misia ruszyła do nich tablica sensoryczna w kształcie misia, która sprawiła im wiele radości i uśmiechu oraz wiele innych drobiazgów. Na święta również została wysłana paczka, w której znalazły się życzenia i małe upominki świąteczne. My również otrzymujemy paczki od naszych przyjaciół, na które z niecierpliwością czekamy. W każdej nowej paczce dowiadujemy się o sobie czegoś nowego. Najpiękniejsze jest to, że większość rzeczy wykonanych jest własnoręcznie z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Za każdym razem, gdy oglądamy naszą tablicę z pamiątkami od uczniów z Ozorkowa czujemy radość i chętnie wracamy do wspólnie spędzonych chwil.

Monika Patek, Karolina Bąkowska, Kamila Nowicka, Ewa Bobrowska i Ewa Miotke