Realizacja projektu MEiN „Poznaj Polskę”

Realizacja projektu MEiN „Poznaj Polskę”

W listopadzie uczniowie klas siódmych i ósmych wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”. Celem projektu było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie im poznawania Polski, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Projekt „Poznaj Polskę” pozwolił urozmaicić zajęcia lekcyjne z historii, czy geografii, dzięki czemu nauka nabrała praktycznego wymiaru. Działania podjęte w ramach projektu przyczyniły się do pobudzenia i rozwijania postaw patriotycznych,  poznania poprzez przeżywanie historii Polski i kultywowania jej tradycji. Projekt pozwolił młodzieży rozwinąć zainteresowania naukowe. Podczas zwiedzania uczniowie mogli podziwiać krajobraz wielkomiejski Warszawy, dzięki czemu poznali topografię miasta. W Centrum Nauki Kopernik każdy z uczniów mógł poczuć się jak młody badacz i odkrywca. Udział w wycieczce przyczynił się również do ponownego nawiązania relacji rówieśniczych po długim okresie izolacji.