ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

Wigilia świętego Andrzeja, czyli popularne andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości. Chłopcy spotykali się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli  24 listopada. Jednak z czasem katarzynki uległy zapomnieniu. Obecnie obrzędy są połączone i obchodzone jako tradycyjne andrzejki. Stały się też idealnym pretekstem do spędzenia niezapomnianego czasu w gronie kolegów i koleżanek.

W naszej szkole 29 listopada, podczas długich przerw, członkowie Samorządu Uczniowskiego wcielili się w role wróżbitów i zapraszali wszystkich uczniów do przygotowanych stoisk z wróżbami. Zainteresowani uczniowie z zapałem i niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali magiczne bileciki z nazwami zawodów, poznawali znaczenie wybranego koloru. Nie zabrakło także wróżenia z daty urodzenia oraz losów z przepowiedniami. Katalog zabaw był bardzo bogaty i każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Chociaż wszelkie przepowiednie i proroctwa były traktowane z przymrużeniem oka, to mamy nadzieję, że te pozytywne kiedyś się sprawdzą! 😊

Samorząd Uczniowski