Ogólnopolska Olimpiada LDK, Toruń 21.11.2021

Ogólnopolska Olimpiada LDK, Toruń 21.11.2021

Julia Żylla reprezentowała województwo pomorskie w Halowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Lekkoatletycznej w biegu sprinterskim na 60m. Zawody odbyły się w pięknej Hali w Toruniu. Każde województwo mogło wystawić po jednej zawodniczce i zawodniku do poszczególnych konkurencji. Łącznie nasze województwo reprezentowało 36 zawodników, którzy zostali wyłonieni po eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Słupsku. Julia swój bieg w serii eliminacyjny wygrała i dostała się do ścisłego finału. W finale biegło osiem najszybszych zawodniczek, gdzie najmniejszy błąd w krótkim biegu sprinterskim może wiele kosztować. Julia pobiegła znakomicie, uzyskała rewelacyjny czas 8,15 s. i zajęła 4 miejsce. Serdeczne gratulacje dla JULKI!!!