Dzień Dyni w naszym przedszkolu.

Dzień Dyni w naszym przedszkolu.

W piątek, 29 października, obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dyni. Z tej okazji przedszkolaki ubrały się na pomarańczowo. Dzieci tego dnia podczas zajęć, poznały różnorodność dyń i wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat. Rozmawialiśmy o tym, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele smacznych potraw. Później dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych z dynią w roli głównej.  Wykonały również bardzo ciekawe prace plastyczne, różnymi technikami oraz z użyciem pestek z dyni. Grupa Biedronek, przygotowała bardzo ciekawe eksperymenty w wydrążonej dyni. Maluszki układały różne figury z dyniowych pestek. Przedszkolaki bardzo ciekawie i wesoło spędziły ten dzień. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale lub opaski na głowę. 😊

Ewa Bobrowska

LISKI 04:

 

JEŻYKI 04:

 

 

ŻABKI 05:

 

 

BIEDRONKI 06A:

 

 

MOTYLKI 06B: