Spotkanie przedszkolaków z Funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Redzie.

Spotkanie przedszkolaków z Funkcjonariuszami Policji z Komisariatu w Redzie.

18 października w naszym przedszkolu, odbyły się warsztaty z policją pod hasłem: „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Podczas, których dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci aktywnie odpowiadały jakie jest  znaczenie najważniejszych znaków drogowych i jak wygląda oznakowanie przejścia dla pieszych.  Powtórzyliśmy również numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Przedszkolaki poznały specyfikę zawodu policjanta i wykonywanych przez niego czynności oraz miały okazję przyjrzeć się z bliska, jak wygląda strój policjanta. Największą atrakcją dla dzieci był radiowóz policyjny, do którego każdy przedszkolak mógł wejść i wszystko obejrzeć. To dopiero była frajda, szczególnie jak Pani policjantka zakuła chętnym przedszkolakom ręce w kajdanki.  Dzieci miały również okazję przymierzyć policyjną czapkę i  wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę, ciekawe warsztaty i możliwość pogłębiania naszej wiedzy w atrakcyjny sposób, na temat ruchu drogowego oraz tego ważnego zawodu. Dziękujemy za okazanie troski o zachowanie bezpieczeństwa dzieci i piękne misiowe odblaski.

Ewa Bobrowska

 

LISKI i JEŻYKI 04:

 

ŻABKI 05:

 

BIEDRONKI 06A:

 

 

MOTYLKI 06B: