Méster Bëlnégò Czëtaniô – Konkurs pięknego czytania po kaszubsku

Méster Bëlnégò Czëtaniô – Konkurs pięknego czytania po kaszubsku

9.11 odbył się miejski konkurs Méster Bëlnégò Czëtaniô – Mistrz Pięknego Czytania po kaszubsku. W szranki stanęło około 40 osób, w tym aż 15 uczniów naszej szkoły, którzy przez kilka tygodni wytrwale ćwiczyli piękne czytanie konkursowych tekstów. Jury konkursowe obradowało bardzo długo  i zdecydowało się przyznać nagrody 3 z nich:

Kamil Kosmala z klasy 2d zajął III miejsce w kategorii klas 1-3

Zosia Dzienisz z klasy 4c zajęła II miejsce w kategorii klas 4-6

Emilia Młynik z klasy 6b zajęła III miejsce w kategorii 4-6

Wszyscy nasi uczniowie pięknie zaprezentowali otrzymane fragmenty prozy lub wiersze, wyśmienicie poradzili sobie z czytaniem niełatwych kaszubskich tekstów, pamiętając o zasadach wymowy kaszubskich liter. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom i książeczkę.

Olbrzymie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu. Wykazali się nie lada odwagą i dużymi umiejętnościami czytania kaszubskich tekstów.