Finał Kaszubskiego Dyktanda – Szczecëno 2021

Finał Kaszubskiego Dyktanda – Szczecëno 2021

Znamy już wyniki XX Kaszubskiego Dyktanda „Królewianka w pałacu”. Spośród 180 uczestników komisja konkursowa w każdej kategorii wiekowej wyłoniła po 10 finalistów. Zostali oni zaproszeni na finał, który w tym roku miał miejsce daleko, bo aż w Szczecinie. Szczecin co prawda dziś nie leży na Kaszubach, ale pierwsza pisemna wzmianka o istnieniu Kaszubów z 1238r. dotyczyła właśnie księcia szczecińskiego. Wiele lat temu Kaszuby rozciągały się daleko na Zachodnie Pomorze.

Wśród grona finalistów znalazły się aż 3 uczennice naszej szkoły. W kategorii klas I-III 7 miejsce zajęła Paulina Kowaliszyn, a 10 – Latika Klaybor (obie z klasy 2c), natomiast w kategorii klas IV-VI 9 miejsce przypadło Zosi Dzienisz z klasy 4c. Wszystkim dziewczynkom gratulujemy, życząc wielu kolejnych sukcesów!

Załączone zdjęcia pochodzą z albumu znajdującego się na stronie www.kaszubi.pl