XX Kaszubskie Dyktando –  Królewiónka w Pałacu

XX Kaszubskie Dyktando –  Królewiónka w Pałacu

XX Kaszubskie Dyktando –  Królewiónka w Pałacu

W październiku bieżącego roku odbyło się już XX Kaszubskie Dyktando pod hasłem Królewiónka w Pałacu. To jeden z najstarszych konkursów dla dzieci uczących się języka kaszubskiego. Zadanie uczestników polega napisaniu tekstu w języku kaszubskim, z zachowaniem wszelkich zasad ortograficznych. Tekst uczniowie piszą w swoich szkołach, a dyktowany jest przez lektora, którego widzimy na tablicy multimedialnej. To niełatwego zadania podjęły się niezwykle odważne uczennice naszej szkoły:

z klas 1-3: Jagoda, Paulina i Latika

z klas 4-6: Zosia, Oliwia i Emilia

Teksty starannie i szalenie uważnie zostały zapisane i odesłane do Gdańska. Teraz pozostało nam czekanie na wyniki konkursu.