Spotkanie autorskie z Państwem Aleksandrą i Dariuszem Majkowskimi – twórcami Werónki

Spotkanie autorskie z Państwem Aleksandrą i Dariuszem Majkowskimi – twórcami Werónki

4 października uczniowie języka kaszubskiego z klas 2 mieli niecodzienną okazję spotkać się z twórcami popularnej serii książeczek o przygodach Werónki – dziewczynki mieszkającej na Kaszubach. Są to wydawnictwa dwujęzyczne – można je czytać po polsku i po kaszubsku. Do tej wizyty dzieci długo i pilnie się przygotowywały – nauczyły się piosenki o Werónce i stworzyły Werónkową galerię. Państwo Majkowscy przybyli do nas razem ze swoim małym teatrzykiem, w którym wystawili sztukę o Weronice. Odważniejsi uczniowie też mogli na chwilę wziąć udział w przedstawieniu, pomagając bohaterce liczyć, szukać, nazywać różne rzeczy. W nagrodę za piękny śpiew, portrety oraz niezwykłą aktywność podczas spotkania, wszyscy jego uczestnicy otrzymali jedną z książeczek autorstwa naszych gości – Werónka chce zwierzątkò.