RZECZNIK PRAW UCZNIA

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.

Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.”

Drodzy Uczniowie,

• jeśli macie problem,
  • potrzebujecie rozmowy o trudnej czy niebezpiecznej sytuacji, w której się znaleźliście,
  • macie pomysły na propagowanie praw ucznia,
  • chcielibyście zainicjować nowe sposoby na poprawę relacji w szkolnej społeczności,

zgłoście się do szkolnego Rzecznika Praw Ucznia!

W tym roku szkolnym 2021/2022 została nim

pani Aneta Tokarczyk-Krakowska.

Rzecznik Praw Ucznia działa zgodnie ze Statutem Szkoły, szkolnym Regulaminem powoływania i działania Rzecznika Praw Ucznia, Konwencją Praw Dziecka.

KIM JEST RZECZNIK PRAW UCZNIA?

Rzecznik Praw Ucznia to osoba dbająca o przestrzeganie praw ucznia w szkole. Rzecznik podejmuje mediacje między samymi uczniami oraz uczniami i pracownikami Szkoły oraz reprezentuje Szkołę na zewnątrz w sprawach przestrzegania praw ucznia.

JAK SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z RZECZNIKIEM?

Najlepiej spotkać się z nim osobiście, bo w bezpośredniej rozmowie najłatwiej jest wszystko wyjaśnić. Można to zrobić nawet na przerwie i wtedy umówić się na spokojną rozmowę w dogodnym dla obu stron czasie.

Mamy nadzieję, że dzięki Rzecznikowi Praw Ucznia szkoła będzie dla Was jeszcze bardziej przyjazna i bezpieczna. 😊