Wycieczka Przedszkolaków do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej

Wycieczka Przedszkolaków do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej

15 i 16 czerwca nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do „Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej”.  Po przyjeździe, gospodarze oprowadzili i zapoznali nas z terenem gospodarstwa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak mieszkają kozy, owce, króliki, kury, bażanty, przepiórki i papugi. Dowiedziały się co lubią jeść zwierzęta i z dużą radością samodzielnie karmiły i głaskały duże i małe kózki. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wygląda dojenie kóz. Przedszkolaki były bardzo zdziwione, że: „ tyle mleka dają kozy”. Gospodarze poczęstowali dzieci wodą z domowym sokiem malinowym oraz ciastem drożdżowym przygotowanym na kozim mleku. Następnie dzieci zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne, w czasie których, wspólnie z wychowawczyniami robiły własnoręczne wyplatanki z siana, które na pamiątkę mogły zabrać do domu. Później wybraliśmy się na spacer do lasu. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które żyją w lesie oraz o gatunkach napotkanych drzew. Po powrocie na dzieci czekał posiłek, pieczone grillowane kiełbaski, bułeczki i swojskie pieczywo. Po obiedzie, był czas wolny na zabawę na placu zabaw. Pomimo tylu atrakcji i pięknego upalnego dnia, przedszkolaki miały jeszcze bardzo dużo energii na wspólne szaleństwa i beztroską, bezpieczną zabawę na dużym ogrodzonym terenie. To był bardzo ciekawy i radosny dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B