Lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego po raz dziewiąty najlepsi w województwie pomorskim

Lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego po raz dziewiąty najlepsi w województwie pomorskim

Powiat wejherowski wygrał po raz dziewiąty generalną klasyfikację Finału Wojewódzkiej Olimpiady Lekkoatletycznej „Dysk Pomorski” o „Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego” który został rozegrany 16.06.2021 roku na stadionie miejskim w Sztumie. Kolejne miejsca na podium zajęły powiaty, gdański i bytowski.

Finał „Dysku Pomorskiego” rozegrano już po raz trzynasty, a młodzi reprezentanci powiatu wejherowskiego już po raz dziewiąty stawali na najwyższym stopniu podium w tej rywalizacji. W tym roku powiat wejherowski zgromadził 552 punktów, wyprzedzając w sportowej walce 15 innych powiatów. Nasi lekkoatleci z Redy wywalczyli 6 złotych medali medali złotych, ( Lea Kolasa – bieg na 300m, Julia Żylla – bieg na 60m, Wojciech Iwasiuta – bieg na 100m, sztafeta 4×100 U12 – Paulina Szmidt, Adam Dylak, Olaf Mej, sztafeta 4×100 U14 – Julia Żylla, Szymon Zbróg, sztafeta szwedzka U16 – Liliana Tadda, Wojciech Iwasiuta), 2 srebrne ( Paulina Szmidt – bieg na 60m, Lena Herbasz – skok w dal, i 2 brązowe (Adam Dylak – bieg na 60 m,Szymon Zbróg – skok w dal, 2 czwarte(Liliana Tadda – pchnięcie kulą, Gracjan Ziemiańczyk – bieg na 1000m) dwa siódme miejsca ( Dominik Gdanietz – rzut piłką palantową i Natalia Pstrągowska w skoku w dal) i 1 dziewiąte miejsce ( Jakub Dylak – skok w dal). W finale XIII edycji „Dysku Pomorskiego” wystartowało około 300 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych. Powiat wejherowski ponownie udowodnił że jest najlepszy w województwie pomorskim. W nagrodę trzy najlepsze reprezentacje powiatów, czyli powiat wejherowski, gdański i bytowski, wezmą udział      w konsultacjach szkoleniowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie, a najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki mogą trafić do Kadry Województwa.

Tak ogromny sukces naszego powiatu nie byłby możliwy, dzięki wnikliwej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok. Wyłonieniu reprezentacji służy również rozgrywanie od parunastu lat zawodów z cyklu „Czwartków lekkoatletycznych” oraz Halowych Mistrzostw Powiatu w trzech kategoriach wiekowych.

W skład reprezentacji powiatu wejherowskiego wchodziły dzieci i młodzież ze szkół z Wejherowa, Rumi, Redy, Bolszewa, Orla, Gościcina, Kielna i Bojana. Zawodnikami z Redy opiekowała się trenerka lekkiej atletyki, nauczyciel ZSP nr 1 w Redzie Ilona Myszk.