Kampania ROWEROWY MAJ

Kampania ROWEROWY MAJ

Nasza szkoła brała udział w akcji Rowerowy Maj, której celem było promowanie aktywności fizycznej. Chętni uczniowie z klas I-III oraz z zerówek 0a i 0b każdego dnia przyjeżdżali na rowerach, hulajnogach, czy rolkach, za co otrzymywali naklejki do dzienniczka i na wspólny klasowy plakat.  Kampania odbywała się po raz pierwszy w naszym mieście, ale cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci.

W akcji wzięło udział 251 uczniów i pracowników naszej szkoły. W maju pod szkołą zrobiło się bardzo kolorowo za sprawą jednośladów uczniów. Pomimo zakończenia akcji, dzieci nadal bardzo chętnie dojeżdżały do szkoły, co nas bardzo cieszy. W Urzędzie Miasta rozlosowano nagrody indywidualne oraz klasowe. Każdy uczestnik otrzymał odblask, aby zawsze być widocznym na drodze, a najmłodsi uczestnicy pelerynki. W naszej szkole szczęście dopisało następującym uczniom. Dzwonki rowerowe otrzymali: Biłyk Lena 2e, Kopicki Mateusz 3e, Hybner Mateusz 1d, Talarek Hanna 2f, Schauer Natasza 2d, Wińska Magda 2c, Gosek Alicja 3a,  Kreft Aleksandra 3e. Bidony trafiły do: Beszterda Dominika 1e, Labudy Narin 1e, Kuhn Ani 3d, Nogajskiego Jakuba 2f oraz Hebel Melanii 1a. Świnki skarbonki wylosowali: Mazurczak Mateusz 3d, Aleksander Monczak 2b oraz Matusewicz Diana 2c. Spośród wszystkich klas biorących udział w kampanii rozlosowano nagrody zespołowe. Dwie nagrody główne wylosowali uczniowie naszej szkoły. Na wycieczkę do Gadolandii w Redzie wybierze się klasa 1a, a Ptaszarnię odwiedzi klasa 3b. Klasą, która w 100 procentach uczestniczyła w akcji okazała się klasa 2b, której uczniowie otrzymali rowerowy worek na plecy. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w kampanii, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej uczestników.

Szkolni koordynatorzy akcji:

Jolanta Roman

Monika Jelińska