Spokój Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej

Spokój Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej

8 czerwca 2021r. uczniowie klasy Ia oraz Ic wybrali się do Gowińskiej Zagrody Edukacyjnej. Piękna pogoda towarzyszyła nam cały dzień, korzystaliśmy w pełni z uroków tego miejsca. W ramach zajęć manualnych wykonywaliśmy serca z siana. Wyszły piękne, pełne serca prace. Mieliśmy okazję poznać wszystkie zwierzęta hodowane w Zagrodzie – kozy, kury, przepiórki. Karmiliśmy je, zapoznawaliśmy się z obowiązkami jakie trzeba spełniać mając takie zwierzęta. Wybraliśmy się wspólnie na spacer do lasu, gdzie poznawaliśmy różne rośliny, zbieraliśmy jedzenie dla kóz. Działo się tam również wiele innych rzeczy, które zapadły nam w pamięci. Na koniec tej pięknej wycieczki zajadaliśmy się kiełbaskami z ogniska, chlebem wypiekanym na miejscu, kompotem i drożdżówką. Na pewno wrócimy tam na jesień! 🙂