Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 4

Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 4

22 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo ważne, ekologiczne święto: „Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Akcja ta organizowana jest corocznie na wiosnę, a jej celem jest promowanie i rozbudzenie postawy proekologicznej rozpoczynając od najmłodszych dzieci poprzez całe społeczeństwo. W tym roku hasło przewodnie „Dnia Ziemi” brzmi: ”Przywróć naszą ziemię”. Święto to poprzedzone zostało w przedszkolu: ekologicznym tygodniem pt.: Dbajmy o przyrodę. Staraliśmy się rozbudzić wrażliwość najmłodszych na piękno otaczającej nas przyrody oraz środowiska. Przedszkolaki przez cały tydzień zdobywały wiedzę ekologiczną. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o Ziemię oraz troszczyć się o środowisko życia zwierząt. Uczyliśmy się jak trzeba segregować śmieci, w tym materiały odnawialne oraz na czym polega recykling. Oszczędzamy wodę oraz prąd. Nie korzystamy z plastikowych toreb, siatek ponieważ wiemy, że rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego dzieci pamiętają i przypominają rodzicom, aby na zakupy zabierali torby wielorazowego użytku. Przedszkolaki podczas ekologicznego tygodnia wykonały wiele kart pracy różnymi technikami, które związane były z tematem przewodnim tygodnia. Wysłuchały ekologicznego opowiadania oraz oglądały krótkie filmy edukacyjne. Przedszkolaki  kolorowały także duże plakaty na Dzień Ziemi oraz w podsumowaniu za tydzień ekologicznych działań nasi najmłodsi ekolodzy, otrzymali pamiątkowe opaski oraz medale i ordery: „Zielonego Ziemianina, dbającego o Ziemię”.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B