Przedszkolaki sprzątają naszą planetę

Przedszkolaki sprzątają naszą planetę

W środę 21 kwietnia, grupa Ananasy, Sówki i Rybki w ramach ekologicznego tygodnia w naszym przedszkolu, wzięły udział w akcji „Sprzątamy naszą planetę”. Tego typu wydarzenia to znakomita okazja, aby uświadomić dzieciom zaczynając już od najmłodszych lat, jak wiele dobrego jesteśmy w stanie zrobić dla naszej planety i środowiska poprzez odpowiednią postawę oraz zachowanie. Przedszkolaki od samego rana, wyruszyły sprzątać teren wokół naszej szkoły oraz przedszkola. Dzieci zaopatrzone w rękawiczki oraz worki na śmieci, pozytywnie zmotywowane podniosłym celem naszej akcji oraz z dużym zaangażowaniem oczyszczały pobliską okolicę i teren zieleni podnosząc papierki, plastikowe butelki i inne śmieci, które znajdowały się w pobliżu przedszkola. Przedszkolaki promują poszanowanie naturalnych zasobów przyrody, starają się ograniczyć ilość śmieci i wiedzą, jak należy efektywnie segregować odpady. Dzieci zebrały prawie dwa worki śmieci, prześcigając się między sobą, która grupa sprząta dokładniej. Pogoda tego dnia dopisała naszym ekologicznym działaniom, ponieważ odwdzięczyła się ciepłymi promieniami słońca, a termometry wskazywały 17 stopni. To był pracowity dzień, który dał nam wiele radości z wspólnej pracy. Mamy nadzieję, że proekologiczne działania naszych przedszkolaków oraz ukształtowana wrażliwość na potrzeby środowiska i zakrzewienie nawyku dbałości o nie, pozostanie z nimi przez całe życie. Pamiętajmy Ziemia jest naszym wspólnym domem i my wszyscy jesteśmy za nią odpowiedzialni dlatego powinniśmy ją szanować oraz o nią dbać!

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A