Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie działań

Dzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie działań

W lutym włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to jest organizowane w Polsce od 2005 roku przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Podstawowym jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nasze działania na rzecz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych użytkowników Internetu potrwały dwa miesiące. W tym czasie podczas godzin wychowawczych i zajęć na różnych przedmiotach wszyscy uczniowie poznawali i utrwalali zasady dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, a także kulturalnego i życzliwego zachowania wobec użytkowników sieci – netykietę.

Mieliśmy okazję obejrzeć poświęcone temu tematowi filmy i prezentacje oraz sprawdzić swoją wiedzę, wykonując różnorodne quizy i zadania. Zagraliśmy również w grę online – Interlandię, która pomaga zrozumieć Internet i uczy, jak mądrze z niego korzystać. W trakcie gry zmagaliśmy się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczyliśmy się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.

W propagowanie zasad bezpieczeństwa online szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy 7e na lekcjach z innowacją, którzy pod opieką pani Marleny Jasińskiej zrealizowali projekt „Safe Internet”, przygotowując na ten temat prezentacje multimedialne, broszury i foldery w języku angielskim.

Ponadto zorganizowaliśmy dwa konkursy – na komiks dotyczący cyberprzemocy i ulotkę poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Oto zwycięzcy w naszych konkursach:

KOMIKS – PROFILAKTYKA CYBERPRZEMOCY

Zuzanna Olkowicz, kl. 5b

Antonina Rybacka, kl.5b

ULOTKA – BEZPIECZNY INTERNET

Kinga Chmura, kl. 7e

Wyróżnienie:

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Aleksandra Gomułka i Zofia Jurasz, klasa 7e

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Angażując się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, chcieliśmy podkreślić, jak ważna jest siła współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo.

Samorząd Uczniowski

Przygotowane prezentacje, foldery, ulotki można obejrzeć na naszym padlecie:

https://pl.padlet.com/mwrzosek1981/cdhzyqec51s8kv21

Link do wyróżnionej prezentacji:

https://view.genial.ly/603e5874aca8c40da2411ab4/presentation-safe-internet