Wiosenne sadzenie roślin w przedszkolu i zajęcia edukacyjne: „Od nasionka do rośliny”

Wiosenne sadzenie roślin w przedszkolu i zajęcia edukacyjne: „Od nasionka do rośliny”

W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni w salach oraz w prace ogrodnicze. 12-go marca najmłodsze dzieci z grupy : „ Sówki” samodzielnie zasadziły nasiona, nietypowo bo w woreczki strunowe zakładając jednocześnie hodowlę fasoli w naszej sali. Sówki podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznały cykl rozwojowy roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Przedszkolakom bardzo spodobała się obserwacja i sadzenie dlatego dzieci zasadziły jeszcze w przedszkolu cebulkę dymkę, świąteczny owies, frezje i rzeżuchę. Ile było radości podczas obserwacji kiełkujących nasion fasoli, które obecnie wyrosły wysokie na pół okna. Cebulka wypuściła szczypiorek i pięknie wyrósł wielkanocny owies i rzeżucha dając przy tym dzieciom wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasianych nasion.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

 

PSZCZÓŁKI 04/5B