Dzień Dentysty u najmłodszych Przedszkolaków

Dzień Dentysty u najmłodszych Przedszkolaków

W piątek 05.03.2021r. grupa „Sówki” obchodziła w przedszkolu „Dzień Dentysty”. Celem naszych zajęć było kształtowanie u najmłodszych dzieci prawidłowej postawy i zdrowych nawyków higienicznych. Przedszkolaki zapoznały się z zawodem i pracą jaką wykonuje stomatolog. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o higienę jamy ustnej, aby ich zęby były zawsze czyste i zdrowe. Przedszkolaki poznały technikę mycia zębów oraz produkty, dzięki którym ich uśmiech i ząbki będą zawsze świeże, zdrowe i błyszczące. Dowiedziały się również jakich produktów spożywczych należy unikać lub spożywać w małych ilościach, aby nie szkodziły naszemu zdrowiu i nie powodowały próchnicy. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy przedszkolaki odgadywały zagadki, pięknie odpowiadały na pytania i wykonały tematyczne karty pracy. Od dziś nasze motto brzmi : „Zdrowe zęby mamy bo codziennie o nie dbamy”. A to nasze uśmiechnięte prace 😊

Ewa Bobrowska

SÓWKI 04/5A