Kosmiczny tydzień u Ananasów i Pszczółek

Kosmiczny tydzień u Ananasów i Pszczółek

CZY JESTEŚMY SAMI W KOSMOSIE?

To pytanie nurtuje człowieczeństwo już od najmłodszych lat. To zastanawiające, że właśnie temat kosmosu jest dla dzieci chyba najbardziej interesującym tematem ze wszystkich tych…ziemskich 😉  I tak też okazało się być w grupie Ananasów i Pszczółek. Cały tydzień pochłonięte tematyką kosmiczną, analizowały wiele potwierdzonych faktów ze świata astronomii i kosmonautyki. Jednakże najbardziej wstrząsającym dla dzieci faktem okazał się być ten, iż to my, ludzie, jesteśmy jedynymi, póki co, żyjącymi w kosmosie „kosmitami” 😉

Wiemy już na pewno, ile planet znajduje się w układzie słonecznym, czym się charakteryzują, ile posiadają księżyców, z czego są zbudowane itp., itd.

Zwieńczeniem naszej podróży kosmicznej było wykonanie przez Pszczółki Ziemi, Słońca i Księżyca, a przez Ananasy Ufoludków i rakiet kosmicznych, co sprawiło im wiele uciechy, no i ta świadomość, że być może nie jesteśmy tak do końca sami w kosmosie…. 😉

Monika Halczak – Lewandowska

ANANASY 06A

PSZCZÓŁKI 04/5B