Ogólnopolskie sukcesy młodych lekkoatletów z naszej szkoły

Ogólnopolskie sukcesy młodych lekkoatletów z naszej szkoły

Na Mitingu lekkoatletycznym U12, U14, U16 w Toruniu (31.01.2021) nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy. W ramach Ogólnopolskiego Mitingu LA im. Ireny Szewińskiej (nieoficjalne Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików) uczeń Szymon Gdanietz zdobył brązowy medal w skoku wzwyż w kategorii U16. Zawody te były połączone z Mistrzostwami Województwa. W tej imprezie na szczególne wyróżnienie zasługuje kilka naszych sportowców. Na drugim miejscu w biegu na 60m w kat. U14, znalazła się Julia Żylla, to daje 6 miejsce w rankingu TOP10 Polski. Również należy wyróżnić młode zawodniczki, uczennice klas 3 i 4. A mianowicie Lena Herbasz w biegu na 200m U12, w rankingu TOP10 Polski 6 miejsce a w woj. pomorskim 2 miejsce, Paulina Schmidt również w biegu na 200m U12, 4 miejsce w województwie a w rankingu TOP 10 – 9 miejsce. W biegu na 60m uczeń Adam Dylak U12 zajął w Polsce 5 miejsce, województwie 1 miejsce, na tym samym dystansie Kinga Piotrzkowska zajęła 7 miejsce w rankingu TOP 10, a w województwie 3 miejsce. Zajęte miejsca w rankingu to zarazem zdobyte odpowiednio miejsce w Mitingu Ogólnopolskim im. Ireny Szewińskiej. W konkurencji technicznej, w pchnięciu kulą Natalia Pstrągowska zajęła 5 miejsce w województwie, a 10 miejsce w Mitingu Ogólnopolskim. Pozostali nasi uczestnicy uzyskali wiele rekordów życiowych. Uczniowie na zawody pojechali z nauczycielami panią Iloną Myszk i panem Tomaszem Formellą. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzeba zaznaczyć, że ich sukcesy w czasie pandemii to zasługa ich ciężkiej pracy na zajęciach UKS, SKS, LDK, które cały czas w naszej szkole się odbywają.