Walentynki u Przedszkolaków

Walentynki u Przedszkolaków

Jak co roku, o tej porze, przedszkolaki kultywowały walentynkowe tradycje. W piątek 12- go lutego, w naszym przedszkolu dominowała miła, serdeczna atmosfera, radosny nastrój oraz kolor czerwony jak na ten dzień przystało. Dzieci poznały tradycje, zwyczaje oraz patrona tego dnia: Świętego Walentego. Przedszkolaki wyklejały, rysowały, malowały, paluszkami stemplowały i ozdabiały walentynkowe prace oraz laurki aby móc wręczyć je podczas walentynkowej poczty: koleżankom i kolegom z grupy. Miłym zaskoczeniem dla najmłodszych okazały się również walentynki ze słodkim serduszkiem od pań. Odbyły się gry i wspólne zabawy taneczne. Dzieci mówiły do siebie wzajemnie miłe słowa, wypowiadały się co według nich znaczy kochać i jak można to okazać drugiej osobie. Poznały, także ważne przesłanie, że kochać i troszczyć się o najbliższe nam osoby trzeba codziennie, a nie tylko od święta. Dzieci wiedzą, że miły gest, dobre słowo lub uczynek, znaczą o wiele więcej niż rzeczy materialne. Bądźmy dla siebie mili i uprzejmi na co dzień, a naszą sympatię i miłość okazujmy każdego dnia.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B