Dzień Pizzy u „Sówek” i „Rybek”

Dzień Pizzy u „Sówek” i „Rybek”

9-go lutego na całym świecie obchodzony jest: „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Ta potrawa pochodzi z Włoch i obecnie jest znana na całym świecie. To jeden z ulubionych przysmaków dzieci oraz dorosłych. Przedszkolaki poznały w tym dniu historię pizzy: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów należy użyć, aby upiec pyszną i zdrową pizzę. Podczas zajęć dowiedziały się również, że najpopularniejszym rodzajem serowego przysmaku jest: ”Margherita”, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej. Trzy główne składniki pizzy, czyli pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel) oraz bazylia (zieleń) symbolizują barwy narodowe Włoch. Dzieci opowiadały z jakimi składnikami najbardziej lubą jeść pizzę oraz wykonały prace plastyczne różną techniką.

Ewa Bobrowska

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A