Zimowe zabawy Przedszkolaków na śniegu

Zimowe zabawy Przedszkolaków na śniegu

Nastała zima

Autor: Bożena Forma

Dużo śniegu nasypało,

gdzie nie spojrzysz wszędzie biało.

Narty, sanki dzieci mają,

na nich z górki dziś zjeżdżają.

Mróz siarczysty szczypie w uszy,

drobny śnieżek znowu prószy.

W pięknym szalu bałwan stoi,

mrozu wcale się nie boi.

Głośno woła: kto na sankach zwiezie z górki dziś bałwanka?

Wreszcie nastała długo wyczekiwana przez dzieci, biała od śniegu i mroźna zima. Przedszkolaki stęsknione za śniegiem, codziennie korzystają z jej uroku i oddają się zimowym zabawom oraz szaleństwom na przedszkolnym placu. Lepiliśmy bałwana, rzucaliśmy się śnieżkami, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa, nasze panie również nie uniknęły ataku naszych śniegowych kulek 😉 Robiliśmy, także aniołki w śniegu oraz zjeżdżaliśmy z górki na „jabłuszkach”. Dzieci pomimo mroźnej pogody, czerwonych policzków oraz nosków, wracają do przedszkola szczęśliwie, uśmiechnięte i radosne. Po takich śniegowych harcach z dużym apetytem zjadają ciepły obiadek. Uwielbiamy białą zimę i zabawy na śniegu.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B