Przedszkolaki podczas spaceru do parku, bezpiecznie i mądrze dokarmiają ptaki w czasie zimy.

Dnia 03.02.2021r., grupa Ananasy oraz Sówki wybrały się na zimowy spacer do Miejskiego Parku w Redzie. Dzieci wspólnie obserwowały zmiany jakie zaszły w przyrodzie, podczas zimy. Specyficzny klimat panujący w naszym parku oraz bliskość rzeki Redy przyciąga wiele ptaków, w tym dzikich kaczek. Przedszkolaki wiedzą, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, kiedy jest mróz, a wokół brakuje pożywienia i wszystko pokryte jest śniegiem. Dzieci przed spacerem dowiedziały się jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać znajdując się w pobliżu rzeki. Pamiętały, że należy zachować odpowiednią odległość i nie podchodzić blisko zbiornika wodnego. Wiemy, że nie należy dokarmiać ptaków chlebem, tylko odpowiednio przygotowaną mieszanką ziaren, zbóż, otrębów zbożowych lub drobno pokrojonych warzyw, którą specjalnie zakupiliśmy przed spacerem. Pamiętajmy też o tym, by nie wrzucać ziaren do wody tylko na brzeg, tak aby mogły z nich skorzystać również inne ptaki.

Ewa Bobrowska