Światowy Dzień Pluszowego Misia u Przedszkolaków

Światowy Dzień Pluszowego Misia u Przedszkolaków

25 listopada, przedszkolaki uczestniczyły w obchodach: „ Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzieci z tej okazji, przebrały się za misie i zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, słuchały wierszy i śpiewały misiowe piosenki. Odgadywały zagadki o misiach oraz układały puzzle z misiami. Ponadto, wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczno- techniczne, których efekty można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Poza tymi misiowymi atrakcjami, od kilku lat w naszej szkole, tradycją już jest, że przy okazji obchodów Dnia Misia, najmłodsze dzieci w szkole pomagają chorym dzieciom. Wszystkie poprzednie akcje charytatywne organizowane w Dzień Misia, skierowane były do chorych dzieci z hospicjum w Gdyni – Bursztynowa Przystań. Tegoroczna akcja jest szczególna, ponieważ naszego wsparcia potrzebuje wspaniały Chłopiec z naszej szkoły, nasz starszy 10 – letni kolega Łukasz, który w tym roku w marcu bardzo ciężko zachorował.

Tego dnia przedszkolaki robiąc sobie zdjęcia w fotobudce, zbierały pieniądze by wspomóc bardzo kosztowne leczenie Łukasza. Całkowity dochód ze zdjęć, został przekazany na Jego leczenie.

Akcja trwa w naszej szkole już od kilku lat. Zawsze cieszyła się dużym zaangażowaniem ze strony dzieci, ich rodziców oraz wychowawców. W tym roku, pomimo trudnych warunków związanych z pandemią, pomóc mogły tylko przedszkolaki, ponieważ klasy 1-3 mają zajęcia online. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że najmłodsi z grup: ANANASY 06A, BIEDRONKI 06B, TYGRYSKI 05/6C, RYBKI 05/6D, SÓWKI 04/5A i PSZCZÓŁKI 04/5B zebrały łącznie 1300 zł.

Pragniemy w imieniu organizatorek i uczestników akcji, złożyć bardzo serdeczne podziękowania wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom i wychowawczyniom, za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy w uzyskaniu małej cegiełki niezbędnych środków na leczenie naszego starszego kolegi Łukasza, który każdego dnia dzielnie stawia czoła chorobie. Łukaszku, Jesteś naszym wzorem w dążeniu do celu. Czekamy na Twój powrót do koleżanek i kolegów ze szkoły.

               Szczególne podziękowania składamy sponsorowi akcji, naszemu wieloletniemu Przyjacielowi szkoły, Panu Robertowi Jop ze studia fotograficznego: „ Pan Robert FOTOGRAFIA” z Redy, który od samego początku trwania wszystkich akcji charytatywnych związanych z fotobudką i Dniem Pluszowego Misia, wspiera nas.

                Kończąc, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich na kiermasz świąteczny dla Łukasza, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, w Mikołajki, dnia 06.12.20 r. na placu przed naszą szkołą w godzinach 11.00-14.00. Pamiętajcie, każdy z nas może zostać św. Mikołajem, nie zawiedźmy Łukasza.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B