WIKTOR POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!

WIKTOR POTRZEBUJE WASZEJ POMOCY!

Trwa dramatyczna walka o zdrowie i życie malutkiego Wiktorka- ścigamy się z czasem.

Wiktor to młodszy brat ucznia naszej szkoły, jest cudownym, słodkim chłopcem, ma zaledwie 4,5 roku, a już przyszło mu stoczyć najważniejszą walkę w swoim życiu – walkę o życie!!!

Wiktor od urodzenia zmaga się z autyzmem i padaczką, a ostatnio wykryto i zdiagnozowano u Niego Ceroidolipofuscynazję typu 2 (CLN2). Jest to bardzo rzadka choroba potocznie zwana demencją dziecięcą. Chore dziecko przestaje chodzić, mówić, widzieć – bez leczenie dożywa od 8 do 12 lat.

Szansą na leczenie i spowolnienie postępu choroby jest bardzo…, bardzo kosztowna terapia poza granicami kraju. Chcąc ratować synka, rodzina musi przenieść się do Niemiec i tam rozpocząć terapię enzymatyczną w klinice w Hamburgu. Leczenie ma na celu zastępować brakujący enzym i spowolnić postęp choroby.

Rodzice nie są w stanie zebrać potrzebnych środków, stąd ogromna prośba o chociaż najmniejsze wsparcie finansowe. Prosimy wszystkich o pomoc dla Wiktorka w wygraniu tej nierównej walki i pozostanie jak najdłużej z rodziną i bliskimi!!!

Potrzebna jest spora suma pieniędzy, która zbierana jest m.in. na stronie zrzutka.pl. Akcja prowadzona jest także na facebooku – Armia dobrych ludzi dla Wiktora, gdzie można na licytacje oddawać najróżniejsze rzeczy, usługi.

Wiem, że wspólne działania dobra i fala empatii nas niewiele kosztuje, a Potrzebującym niesie nadzieję i konkretne wsparcie, którego każdy z nas może kiedyś potrzebować.

Pomagajmy, dobro powraca.