Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka u Przedszkolaków

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka u Przedszkolaków

20 LISTOPADA to dzień wyjątkowy, na pamiątkę uchwalenia konwencji o prawach dziecka, w naszym przedszkolu obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA. Janusz Korczak już blisko sto lat temu napisał „Nie ma dzieci – są ludzie” oraz „Dziecko – już mieszkaniec, obywatel i już człowiek. Nie dopiero będzie, a już. […]. „. Lata dziecięce – to życie rzeczywiste, nie zapowiedź.”

Wszystkie przedszkolaki poznały swoje prawa, które wspólnie z wychowawczyniami dokładnie omówiły. Stworzyliśmy również plakaty: z „ Naszymi Prawami”. Wszystkie dzieci odbijały rączkę na znak, że znają i rozumieją swoje prawa. Teraz takie plakaty będą wisiały, w każdej sali przedszkolnej obok naszych zasad i przypominały dzieciom, że trzeba ich przestrzegać i zgodnie z nimi postępować w życiu. Ponadto śpiewaliśmy piosenki o naszych prawach i wykonaliśmy piękne prace plastyczne związane z tym ważnym tematem. Przedszkolaki pamiętajcie: WASZE PRAWA TO WAŻNA SPRAWA !!!

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B