„SZKOŁA PAMIĘTA”

„SZKOŁA PAMIĘTA”

        „Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej akcji MEN, do której po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

         W październiku Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom trzy konkursy. Uczniowie z klas I – III mogli przygotować pracę plastyczną, która nawiązywałaby do polskiej tradycji Dnia Zadusznego. Odzew przerósł nasze oczekiwania. Spośród kilkudziesięciu prac wyróżniliśmy następujące:

I miejsce – Weronika Zwara, kl. IIIe

II miejsce – Magdalena Rotta, kl. Ig

III miejsce – Alan Liedtke, kl. If

Wyróżnienia:

Lena Lemańska, kl. Ig

Diana Matusewicz, kl. IIc

 Kamila Skowerska, kl. Ia

Wiktoria Szadura, kl. IIIe

Ksawery Wolanin, kl. IIe

       Starsi uczniowie mieli okazję przystąpić do konkursu literackiego, polegającego na napisaniu listu do wybranego bohatera narodowego lub postaci, która odegrała ważną rolę w życiu lokalnej społeczności, albo do konkursu na prezentację multimedialną poświęconą pamiątkom rodzinnym pobudzającym wspomnienia o bliskich i ilustrującym rodzinną historię.

       Nasi uczniowie przygotowali wspaniałe prace! Dzięki nim mogliśmy się przekonać, jak wielka siła drzemie w obiektach, które są szczególnie powiązane z naszym rodzinnym dziedzictwem. W tym konkursie wyłoniliśmy dwoje zwycięzców:

Aleksandrę Gomułkę z klasy VII e,

Macieja Stasiewskiego z klasy IV b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za udział w akcji i piękne świadectwo pamięci oraz szacunku do naszej historii.

                                                                                                                                        Samorząd Uczniowski

 

Nagrodzone prezentacje można zobaczyć poniżej:

Pamiątki rodzinne – 1

Pamiątki rodzinne – 2