Dzień Niepodległości Narodowej u Przedszkolaków

Dzień Niepodległości Narodowej u Przedszkolaków

10 Listopada przedszkolaki świętowały w przedszkolu Narodowy Dzień Niepodległości. Każdy przedszkolak już dobrze wie, że jest to bardzo ważne narodowe święto. Dlatego wszystkie dzieci oraz panie tego dnia miały na sobie strój galowy lub barwy narodowe. Dzieci dowiedziały się co to jest niepodległość i dlaczego dla nas Polaków jest ona tak bardzo ważna. Przedszkolaki poznały Polskie symbole narodowe: godło, hymn oraz flagę. Wykonały wiele pięknych prac plastycznych związanych z symbolami narodowymi, w różnych technikach. Ananasy odrobiły pracę domową na 6, wykonując śliczne kotyliony z maleńką pomocą rodziców. Dzięki temu miały więcej czasu na wykonanie wielu innych prac plastycznych i ciekawej mapy Polski. Starszaki tego dnia samodzielnie wykonały kotyliony. Najmłodsi natomiast z niewielką pomocą 😉 Przedszkolaki słuchały patriotyczne piosenki o Polsce dla dzieci. Na koniec tych starań, wszystkie dzieci w swoich salach z przypiętym kotylionem na piersi, pięknie zaśpiewały Mazurek Dąbrowskiego przyjmując przy tym odpowiednią postawę. Wysłuchały również wiersz pt. „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Na pamiątkę tego uroczystego dnia zapraszamy na krótką fotorelację.

Ewa Bobrowska

ANANASY 06A

BIEDRONKI 06B

TYGRYSKI 05/6C

RYBKI 05/6D

SÓWKI 04/5A

PSZCZÓŁKI 04/5B