Dzień Postaci z Bajek u Przedszkolaków

Dzień Postaci z Bajek u Przedszkolaków

Dnia 05.11.2020 r. świętowaliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”. Przedszkolaki tego dnia wyruszyły do krainy bajek. Dzieci słuchały różnych opowiadań i bajek, czytanych przez nauczyciela. Rozpoznawały także bajkowe postacie i tytuły bajek po rekwizytach oraz układały „bajkowe” puzzle. Oglądały również swoje krótkie ulubione bajki takie jak Psi Patrol i Świnka Peppa. Atrakcji tego dnia było wiele, dzieci słuchały również utworów muzycznych z ulubionych bajek. Popołudniu grupa Sówki oraz Rybki oglądały kinową produkcję pt.: „ W głowie się nie mieści”. Bajka opowiadała o emocjach, jakie każdy z nas odczuwa w różnych sytuacjach. Przedszkolaki czuły się jakby były w prawdziwym kinie. Na koniec tego dnia dzieci wykonały prace plastyczne z postaciami ze swoich ulubionych bajek. Takie bajkowe dni lubimy najbardziej 😊

Ewa Bobrowska