SPORT GENERACJA

SPORT GENERACJA

24 września 2020 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbyła się impreza pod nazwą Sport Generacja, pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Fundacji Caroline B. Lefrak. Akcja miała na celu połączenia rywalizacji z dobrą zabawą. Licznie przybyłą młodzież przywitał Burmistrz miasta pan Krzysztof Krzemiński wraz z zastępcą burmistrza Łukaszem Kamińskim.

Dzieci w wieku 10-12 lat startowały w biegu sprinterskim na 30 m, w biegu przez płotki na 30 m, w biegu na 200 m oraz w sztafecie 12×200 m. Rywalizacja przeplatana była zabawą na dmuchanej zjeżdżalni oraz zabawą z animatorem. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę, owoce i wodę. Imprezę poprowadzili medaliści Mistrzostw Świata i Europy Paweł Januszewski i Sebastian Chmara.

W zawodach wzięli udział uczniowie dwóch redzkich szkół SP 2 i SP 4 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolszewie. W sumie startowało około 200 zawodników. Była super zabawa, świetne wyniki, dużo radości i zadowolenia. Najwięcej emocji dostarczyły biegi sztafetowe, w których bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy naszej szkoły, zarówno w sztafecie dziewcząt i chłopców.

Serdeczne podziękowania składamy władzom miasta za pomoc i przychylność w organizacji zawodów oraz panu dyrektorowi MOSiR-u panu Jurkowi Conradi za udostępnienie stadionu i życzliwe przyjęcie na swoim obiekcie tak ogromnej liczby dzieci. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, za super uzyskane wyniki, a rodzicom za sportowy doping.

Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali:

Adam Dylak kategoria 10 lat – zwycięzca biegu na 30 m i 200 m oraz w sztafecie 12×200 m; Jan Barca kat. 10 lat , zwycięzca biegu na 30m przez płotki i w sztafecie 12×200 m; Paulina Schmidt – kat. 10 lat zwyciężczyni biegu na 30 m i 200 m oraz w sztafecie 12×200 m; Cezary Górniak – kat 11 lat, zwycięzca biegu na 30 m przez płotki i 200 m oraz w sztafecie 12×200 m; Dominik Gdanietz – kat 11 lat, zwycięzca biegu na 30 m przez płotki; Julia Żylla – kat 12 lat, zwyciężczyni biegu na 30m przez płotki i 200m oraz w sztafecie 12×200 m; Wiktor Matyjaszczyk – zwycięzca biegu na 200 m oraz w sztafecie 12×200 m. Wszystkim serdecznie gratulujemy!