GRA Z LEKTURĄ

GRA Z LEKTURĄ

Klasa 6c, podczas omawiania lektury „Ten obcy”, przygotowała gry planszowe, które zostały oparte na motywach zaczerpniętych ze świata przedstawionego w książce Ireny Jurgielewiczowej i sprawdzać, jak dużo gracze zapamiętali z powieści.

            Przed przystąpieniem do działania podzieliliśmy się na kilka grup. Każdy zespół wymyślił najpierw scenariusz gry, spisał reguły, a następnie wszyscy przystąpili do przygotowywania planszy oraz potrzebnych dodatków. Stworzyliśmy kostki, karty, żetony, monety… Po zakończeniu pracy  zespoły wykonały jedną grę kontrolną, żeby sprawdzić, czy podczas rozgrywki nie pojawiają się jakieś nieścisłości, a potem wymieniły się planszami, aby z pomocą gry opracowanej przez kolegów skontrolować swoją wiedzę na temat „Tego obcego”.

            Taka forma omawiania lektury spowodowała, że wszyscy chętnie podjęli działanie, doskonaliliśmy umiejętność współpracy i dogadywania się ze sobą, a treść książki z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

                                                                                                          Monika Kubisiak