DZIEŃ KASZUBSKI

DZIEŃ KASZUBSKI

Tegoroczny Dzień Kaszubski obchodziliśmy w szkole w środę 26 lutego. Tego dnia uczniowie języka kaszubskiego z klas starszych starali się zwrócić uwagę swoich koleżanek i kolegów na specyfikę swojego regionu i język, jakim porozumiewają się jego rdzenni mieszkańcy.  W tym celu przygotowali krótką prezentację dla klas młodszych, z którą odwiedzali maluchy w ich salach oraz quiz pod hasłem „Ile wiesz o Kaszubach?”. Stanowisko konkursowe mógł odwiedzić każdy uczeń, a po wylosowaniu pytania i udzieleniu poprawnej odpowiedzi, także otrzymać drobną nagrodę. Quiz cieszył się bardzo dużą popularnością, wylosowano około 450 pytań, wydano ponad 300 nagród, a zatem, choć pytania wcale nie były  łatwe, zdecydowana większość uczniów zdołała udzielić poprawnych odpowiedzi.

                                                                                                          Monika Kubisiak