MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.

 Z tej okazji  Samorząd Uczniowski ogłosił wśród uczniów klas VI i VII konkurs na plakat: ,,PRAWA  DZIECKA  OCZAMI  DZIECKA”.  Podczas godzin wychowawczych poświęconych prawom dzieci zespoły klasowe przygotowały swoje prace.

20 listopada na dolnym korytarzu szkolnym mogliśmy podziwiać wystawę plakatów i oddać swój głos na wybraną pracę.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa VId

II miejsce – klasa VIIc

III miejsce – klasa VIa

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!