ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Obchodom towarzyszyły apele, które odbywały się na auli szkolnej aż trzy razy (dla różnych grup wiekowych uczniów). Apel rozpoczynało wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie pianina oraz chóru szkolnego. Prowadzący przedstawili najważniejsze fakty historyczne dotyczące rozbiorów, 123 lat niewoli oraz walki o odzyskanie niepodległości. Wszystko przeplatane było wierszami, tańcem z flagą, pieśniami patriotycznymi śpiewanymi przez chór oraz pełnymi grozy pokazami modern jazzu wykonywanymi przez najzdolniejsze tancerki z klas 5.  Wszystko odbywało się przy minimalnym oświetleniu, co dodatkowo wzmacniało poczucie patosu i przenosiło widzów do czasów, gdy uczniowie nie mogli rozmawiać w języku polskim!