NAKRĘĆ SIĘ DLA FRANUSIA

NAKRĘĆ SIĘ DLA FRANUSIA

Franek urodził się z zespołem wad wrodzonych OUN, które prowadzą do Mózgowego Porażenia Dziecięcego typ Obustronny Niedowład Połowiczny oraz padaczki. Franuś ma dodatkowo wadę serca – zwężenie cieśni aorty.

Dodatkowo chłopiec ma niską odporność, każda infekcja powoduje chaos w Jego organizmie. Podobnie działają ataki padaczki, które bardzo osłabiają Frania. Chłopiec wymaga stałej opieki lekarskiej u wielu specjalistów, niekiedy prywatnych konsultacji oraz intensywnej codziennej rehabilitacji u fizjoterapeuty. Specjalistycznego sprzętu wspomagającego jego funkcjonowanie np.: wózek specjalny, ssak, monitor oddechu itp.

Rodzice chcą dołożyć wszelkich starań w poprawie Jego dalszego funkcjonowania. Starają się by każdy dzień, jaki jest mu dany na ziemi, był dla Niego najszczęśliwszym. Jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym maluszkiem, nie sposób go nie kochać.

Jest aniołem któremu złamano skrzydła, ale dzielnie walczy o lepsze jutro.

Rodzina Franka bardzo dziękują za wszelką pomoc.

Nakrętki można zostawiać w specjalnie oznaczonych pudełkach (m.in. przy wejściu do „dużej” i „małej” szkoły), na których widnieje wizerunek Franka albo przynosić do świetlicy szkolnej.