PIĄTE MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POLSKI!

PIĄTE MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POLSKI!

Sukces drużynowy – 5 miejsce w Polsce!
Drużyna chłopców naszej szkoły rocznik 2007 i młodsi wygrywając zawody wojewódzkie zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego.  Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się 29.10.2019 r. w Olszynie, w województwie dolnośląskim. Trasa chłopców 10x1000m była trudna i wymagająca, długi podbieg, powietrze ostre, zimne. Chłopcy walczyli dzielnie, każdy zostawił serce na trasie, choć jadąc tak daleko (12 godzin w podróży) mieliśmy nadzieję walczyć o podium. Możemy przypomnieć, że na tej trasie swoje pierwsze złote medale w kategorii seniorek zdobyła Angelika Cichocka w 2009 r.  i Beata Topka w 2019 r. Olimpijski znicz zapalił znakomity biegacz na 400 m Rafal Omelko, z którym zawodnicy chętnie robili sobie zdjęcia. Trudy ciężkiej podróży nieco rekompensował nam nocleg w ośrodku , który położony był w bardzo urokliwym miejscu. Niestety tylko przenocowaliśmy i rano o 9.00 wyruszyliśmy na miejsce zawodów. Zawodnikom należą się ogromne gratulacje, 5 miejsce w Polsce na 16 drużyn , zwycięzców każdego województwa to nie lada wyczyn. Brawo!!
Koszt transportu, noclegu i wyżywienia sfinansował Urząd Miejski w Redzie, za co bardzo dziękujemy panu burmistrzowi Krzysztofowi Krzemińskiemu oraz zastępcy burmistrza panu Łukaszowi Kamińskiemu.

Skład drużyny: Jakub Dylak, Kacper Ferra, Mateusz Sabisz, Gracjan Ziemiańczyk, Filip Krzemień, Szymon Zbróg, Oskar Burchardt, Marek Machnicki, Szymon Gdanietz, Wiktor Matyjaszczyk, Fabian Robaszkiewicz. Trenerzy: Ilona Myszk, Tomasz Formella