SZKOŁA PAMIĘTA

SZKOŁA PAMIĘTA

Szkoła Podstawowa nr 4 im. płk. Kazimierza Pruszkowskiego w Redzie przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.

W ramach przedsięwzięcia Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę zniczy, która sprawiła, że na kilkunastu bezimiennych i opuszczonych grobach znów zapłonęły „światełka pamięci”.

Tuż przed zbliżającym się świętem kilkunastu przedstawicieli szkoły wraz z opiekunem SU odwiedziło pobliski cmentarz, gdzie uporządkowało wiele zaniedbanych grobów, zapaliło znicze i uczciło osoby zasłużone dla naszej społeczności. Uczniowie oddali również hołd poległym Żołnierzom 1 Morskiego Pułku Strzelców, którzy zginęli w okresie II wojny światowej.