KLASA I A i I E NA WYCIECZCE DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W REDZIE

KLASA I A i I E NA WYCIECZCE DO OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W REDZIE

Klasa I a i I e 24 października wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Redzie. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim oraz specyfiką pracy Strażaka, a także uświadomienie dzieciom powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószenia ognia oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa. Największą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego, gdzie dzieci mogły dokładnie obejrzeć go od środka. Dzieci były bardzo zaciekawione zajęciami, zadawały mnóstwo pytań wykazując się przy tym niezwykłą wyobraźnią i pomysłowością. Wszystkim Strażakom życzymy ,, tylu powrotów, ile wyjazdów”.

Karolina Bąkowska

Monika Patek

Alicja Tyszer