WYCIECZKA GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO PIEKARNI W REDZIE

WYCIECZKA GRUP PRZEDSZKOLNYCH DO PIEKARNI W REDZIE

Dnia 23 października przedszkolaki z grupy Skrzatów, Żabek i Zająców wybrali się na wycieczkę do piekarni „GS” w Redzie na ulicy Spółdzielczej 9. Dzieci zapoznały się z ciężką pracą piekarzy, którzy pracują również w nocy, aby rano w sklepach pojawiło się świeże pieczywo. Przedszkolaki zwiedziły całą piekarnie, dowiedziały się z jakich składników i gdzie wyrabiane jest ciasto na chleb i bułki. Jak przechowuje się mąkę i transportuje ją z wielkich silosów. Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak duże są piece, w których piecze się pieczywo i ciasta. Na koniec zwiedzania Pan Piekarz przygotował dla dzieci miłą słodką niespodziankę. Każdy przedszkolak otrzymał to co lubi najbardziej – pyszne ciepłe lody przygotowane specjalnie dla nas według tradycyjnej receptury. Pan poczęstował nas także pysznym ciastem oraz pierniczkami i ciasteczkami wypiekanymi w tej piekarni. Przedszkolaki w podziękowaniu za gościnę przygotowały dla pracowników piekarni piękny dyplom i drobny upominek.

 

Ewa Bobrowska