SPACEREM PO GDAŃSKU

SPACEREM PO GDAŃSKU

            Pod adresem młodzieży często pada zarzut: Cudze chwalicie, swego nie znacie. Dlatego, abyśmy nie zostali posądzeni o słabą znajomość własnej małej ojczyzny, klasa 6a i 6c z wychowawcami oraz panią Jolantą Arendt i panem Tomaszem Formellą, 18. października wybrała się na wycieczkę do Gdańska.

            Spacer Traktem Królewskim od Bramy Wyżynnej po Ołowiankę uzmysłowił nam, że stolica naszego województwa i całych Kaszub ma niezwykle bogatą i fascynującą historię, której liczne pamiątki wciąż jeszcze możemy podziwiać.

            Wizyta w Muzeum Morskim to była niecodzienna podróż do czasów początków miasta oraz na łódź, na której życie – choć szalenie trudne i niebezpieczne – potrafiło dostarczyć wrażeń, jakich nie dało się znaleźć gdzie indziej.

            Odwiedziliśmy także Centrum Hewelianum – centrum nauki, inspiracji i odkryć. Zabawa z azotem otworzyła nam oczy na to, jak ciekawy i złożony jest świat fizyki i chemii. A pozostałe instalacje? Przekonały, jak bardzo mało wiemy o naszym świecie, ale też sprawiły, że – jak nigdy – jesteśmy chętni i gotowi, by go odkrywać.

                                                                                   Elżbieta Urban i Monika Kubisiak